Aktualności

silnik

Kiedy silnik samochodu wymaga remontu?

Silnik to serce każdego samochodu, dlatego by służył jak najdłużej i jak najbardziej efektywnie, trzeba odpowiednio o niego dbać. Kiedy jednak konieczny może być jego generalny remont?
2020-02-10 Więcej
warsztat samochodowy

Cechy dobrego warsztatu samochodowego

Każdy chce jak najlepiej dbać o swój samochód. Jeśli coś się w aucie popsuje, kierowca ma nadzieję na fachową naprawę przeprowadzoną przez eksperta. Aby było to możliwe, należy znaleźć dobry warsztat samochodowy. Mogą go polecić znajomi, którzy mają za sobą różne usterki samochodów.
2020-01-28 Więcej
Objawy zużycia

Mechanizm rozrządu. Objawy zużycia

Mechanizm rozrządu w samochodzie odpowiedzialny jest za doprowadzenie ładunku do cylindra silnika tłokowego oraz usunięcie z niego spalin. Pełni on kluczową rolę w każdym silniku tłokowym, a jego nieprawidłowa praca nie tylko wpływa negatywnie na komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również może generować dalsze poważne i kosztowne w naprawie usterki. Jakie objawy zużycia daje mechanizm...
2019-11-03 Więcej
Wał karbowy

Najczęstsze usterki wałów korbowych

Wał korbowy, jak i inne części i podzespoły w konstrukcji samochodu, czasami może ulec uszkodzeniom. Czasami uszkodzenie może być spowodowane niepoprawnym zaprojektowaniem wału, a innym razem – jego złym wykonaniem. Do większości usterek doprowadzają jedna sami kierowcy, którzy nie dbają o swoje samochody lub niepoprawnie je eksploatują.
2019-10-09 Więcej
Turbospreżarka- regeneracja

Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

Turbosprężarka jest bardzo istotnym elementem pojazdu. Jak wszystkie inne części i podzespoły – czasami ulega awarii. Turbosprężarkę można oczywiście wymienić na nową, jednak zakup jest dość odczuwalny dla domowego budżetu. Dlatego wielu kierowców decyduje się na zregenerowanie popsutej turbosprężarki, co jest rozwiązaniem sporo tańszym, a tak samo skutecznym. Na czym ono polega?
2019-09-02 Więcej
Działanie turbosprężarki

Zasady działania turbosprężarek

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że turbosprężarki zwiększają ilość dostarczanego do cylindrów powietrza, przez co znacząco zwiększają moc silnika. Warto jednak dowiedzieć się, jak wygląda ten proces krok po kroku. W tym wpisie poruszamy właśnie ten temat.
2019-08-05 Więcej
Naprawa turbosprężarki

Różnica między naprawą a regeneracją turbosprężarki

Określeń „regeneracja” i „naprawa” wobec turbosprężarki zazwyczaj używa się zamiennie. W przypadku obu działań chodzi o to, by sprężarka znów pracowała płynnie i bezawaryjnie. Regeneracja i naprawa jednak nie są tym samym. Warto poznać te określenia bliżej.
2019-07-05 Więcej
Korbowód

Jak sprawdzić, czy korbowód jest prosty?

Korbowody czasami się krzywią.
2019-06-03 Więcej

Witamy na blogu firmy Sprawka

Blog firmy Sprawka.
2019-04-01 Więcej