Historia firmy

Firma istnieje od roku 1961, kiedy to Marian Sprawka założył w Dźbowie w wynajętym warsztacie zakład mechaniki pojazdowej. Po sześciu latach wybudował wraz żoną Elżbietą nowy zakład w Częstochowie, przy ulicy Konarskiego 34. Przedsiębiorstwo od chwili powstania jest stale modernizowane poprzez wprowadzanie coraz to nowszych maszyn i technologii. Obecnie zakład jest wyposażony w ponad 70 specjalistycznych obrabiarek uznanych światowych firm. Większość została wyprodukowana w latach 1990-2000. Najnowocześniejsze, skomputeryzowane urządzenia i nowe technologie gwarantują najwyższą jakość usług świadczonych przez firmę.

Wiele technicznych nowinek firma czerpie z targów motoryzacyjnych, np. we Frankfurcie, Mediolanie, Las Vegas czy Berlinie. Jednocześnie regularnie prezentuje swoją ofertę usługową podczas największych targów motoryzacyjnych, odbywających się wiosną w Poznaniu i jesienią w Katowicach.

Załoga firmy "Auto-Szlif Sprawka" liczy 17 pracowników plus 10 uczniów. Większość pracowników to doświadczeni fachowcy z około 20-letnim stażem pracy. Do chwili obecnej właściciel zakładu wykształcił około 70 uczniów.

o-nas
marian-sprawka

Marian Sprawka jest wieloletnim członkiem zarządu Cechu Rzemiosł Metalowych, przez trzy czteroletnie kadencje Podstarszy Cechu Metalowego, Przewodniczący Sekcji Motoryzacyjnej, członek Komitetu Budowy Banku Ludowego, Przewodniczący Kredytów i Oszczędności w Banku Ludowym, członek Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Częstochowie, Przewodniczący Komisji Branżowej przy Izbie Rzemieślniczej. Posiada odznaczenia: Srebrny Krzyż Zasługi, Honorowa Odznaka Rzemiosła, Srebrna i Złota Odznaka za Szkolenie Uczniów, Odznaka za Zasługi dla Województwa Częstochowskiego oraz Złoty Medal im. Jana Kilińskiego, który jest najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym.

robert-spawka

Robert Sprawka po ukończeniu technikum samochodowego został absolwentem Politechniki Częstochowskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie w Przemyśle Maszynowym. Jednocześnie ukończył studia na Wyższej Szkole Pedagogicznej o kierunku Socjologia z Pedagogiką oraz Dwuletnie Studia Podyplomowe o specjalności Analityk Zarządzania i Trzyletnie Studium Doktoranckie w zakresie Nauki o Zarządzaniu na Międzynarodowym Studium Doktoranckim Instytutu Organizacji i Zarządzania w Przemyśle "Orgmasz" w Warszawie. Na dzień dzisiejszy Robert Sprawka ma otwarty przewód doktorancki; temat: " Warunki techniczne i ekonomiczne regeneracji głównych elementów silnika". W zakładzie swojego ojca pełni funkcję kierownika.

Rodzinne tradycje zawodowe kontynuują dzieci. Wioletta Sprawka-Paczyńska od 5 lat prowadzi wraz z mężem Arturem Paczyńskim zakład tej samej specjalności, który mieści się w Częstochowie przy ulicy Ciasnej 3/5. Firma ta zatrudnia 18 pracowników łącznie z uczniami i jest wyposażona w około 30 nowoczesnych maszyn.