NAPRAWA I REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK

Jedną ze specjalności naszego warsztatu samochodowego jest profesjonalna naprawa turbosprężarek. Zapewniamy regenerację poszczególnych elementów turbosprężarki, w tym turbiny, a w razie potrzeby wymieniamy je na nowe. Dzięki bogatemu asortymentowi oryginalnych części zamiennych pochodzących od czołowych producentów oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu możemy w krótkim czasie przywrócić do działania każdą turbosprężarkę oraz sprężarkę powietrza za ułamek kwoty koniecznej do przeznaczenia na zakup nowego podzespołu.

W jaki sposób przebiega proces regeneracji turbosprężarki?

Proces regeneracji turbosprężarki rozpoczynamy od detekcji uszkodzeń zewnętrznych. Następnie rozbieramy urządzenie na części, a jego korpus dokładnie czyścimy. Turbosprężarka jest badana za pomocą specjalistycznych, skomputeryzowanych urządzeń pomiarowych. Dzięki ich wykorzystaniu jesteśmy pewni, które części wirujące turbosprężarki, takie jak koło kompresji, muszą zostać wymienione na nowe, a które, po należytym wyczyszczeniu, mogą zostać użyte ponownie. Niezależnie od stanu zużycia każdorazowo wymieniamy łożyska wirnika oraz uszczelki, jak również pierścienie oporowe i odrzutniki olejowe.
Kolejnym krokiem jest montaż rdzenia korpusu z wałkiem, poddanemu wcześniej wyważeniu na specjalnej maszynie, symulującej rzeczywiste warunki pracy urządzenia. Równocześnie sprawdzana jest szczelność całego układu, w tym nowych uszczelek, pod względem ewentualnych wycieków oleju. Ostatnimi etapami procesu regeneracji turbosprężarki są montaż kierownicy zmiennej geometrii (jeśli dana turbosprężarka zawiera układ zmiany geometrii) oraz przykręcenie kompresora. Tak zregenerowana turbosprężarka zostaje poddana finalnemu testowi, po którego zaliczeniu zwracana jest Klientowi.

Informacje dodatkowe

Przy naprawie turbosprężarki warto upewnić się, czyj jej awaria nie była powiązana z innymi problemami technicznymi w Państwa aucie. Na pewno regularna wymiana oleju oraz stosowanie najwyższej jakości smarów i filtrów zmniejszy ryzyko popsucia się turbosprężarki. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naprawy turbosprężarek jesteśmy do Państwa dyspozycji.