RODZAJE NAPRAWIANYCH SILNIKÓW

Warsztat samochodowy Auto-Szlif Sprawka oferuje swoim Klientom szeroki zakres usług naprawczych silników samochodowych. Naszą specjalnością są kapitalne remonty silników oraz ich obróbka mechaniczną, szlifierska i ślusarska. Wśród najczęściej naprawianych przez nas modeli silników wymienić możemy:

  • silniki V6 – to popularne silniki składające się z sześciu cylindrów, wykorzystywane do napędu aut osobowych segmentu D i E. Silniki V6 są mniejsze i bardziej ekonomiczne do silników V8, zużywają też mniej paliwa oraz są bardziej ekologiczne. Silniki V6 charakteryzują się niską awaryjnością.
  • silniki V8 – to modele silników o ośmiu cylindrach. Są wykorzystywane m.in. w silnikach sportowych i luksusowych, korzystają z nich takie marki jak Aston Martin, Audi, BMW, Ferrari, Jaguar, Mercedes-Benz, Porsche.
  • silniki V10 – to modele silników składające się z 10 cylindrów, zależnie od konstrukcji mogą one osiągać moc 500 KM. Do niedawna ten rodzaj silników montowany był m.in. w samochodach marki BMW, Dodge oraz Lexus. Silniki V10 napędzają nie tylko samochody sportowe i luksusowe, ale też wybrane modele marki Ford.
  • silniki V12 – mają one 12 cylindrów w 2 rzędach. Z różnych względów, w tym z uwagi na ochronę środowiska naturalnego, silniki te są coraz rzadziej stosowane w produkowanych dziś samochodach.

Nasz warsztat obsługuje również inne silniki, niewymienione powyżej. Jeśli potrzebują Państwo szybkiej i profesjonalnej naprawy nietypowego silnika, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.