Silniki - rodzaje

Obsługujemy różne silniki w zależności od potrzeb Klientów, zapewniając m.in. remonty kapitalne silników oraz ich naprawę i obróbkę. Wśród naprawianych przez nas modeli są:

  • silniki V6 – to popularne silniki składające się z sześciu cylindrów, wykorzystywane do napędu aut osobowych segmentu D i E. Silniki V6 są mniejsze i bardziej ekonomiczne do silników V8, zużywają też mniej paliwa oraz są bardziej ekologiczne. Silniki V6 charakteryzują się niską awaryjnością. W razie jakichkolwiek problemów technicznych z silnikiem V6 jesteśmy do Państwa dyspozycji.
  • silniki V8 – to modele silników o ośmiu cylindrach. Są wykorzystywane m.in. w silnikach sportowych i luksusowych, korzystają z nich takie marki jak Aston Martin, Audi, BMW, Ferrari, Jaguar, Mercedes-Benz, Porsche.
  • silniki V10 – to modele silników składające się z 10 cylindrów, zależnie od konstrukcji mogą one osiągać moc 500 KM. Do niedawna ten rodzaj silników montowany był m.in. w samochodach marki BMW, Dodge oraz Lexus. Silniki V10 obsługują nie tylko samochody sportowe i luksusowe, ale też wybrane modele marki Ford.
  • silniki V12 – mają one 12 cylindrów w 2 rzędach. Z różnych względów, w tym z uwagi na ochronę środowiska naturalnego, silniki te są coraz rzadziej stosowane w produkowanych dziś samochodach.

Zajmujemy się również silnikami niewymienionymi powyżej. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym warsztatem.